English
072-3385491
יאיר דורם
בלוג יאיר דורם

ניר מסיקה – עיצוב וייצור גופי תאורה

גופי תאורה שונים בצילום חתוך

20/09/15

הקשר שלי לעולם התאורה נוצר במהלך הלימודים לעיצוב תעשייתי, כבר אז הבנתי שזהו עולם שלם שבו ישנן אין ספור אפשרויות עיצוב וידעתי שזה התחום שבו אני יכול להביא לידי ביטוי את השראת העיצוב שנרקמה בר

הקשר שלי לעולם התאורה נוצר במהלך הלימודים לעיצוב תעשייתי, כבר אז הבנתי שזהו עולם שלם שבו ישנן אין ספור אפשרויות עיצוב וידעתי שזה התחום שבו אני יכול להביא לידי ביטוי את השראת העיצוב שנרקמה בראשי : השילוב של חומרים שונים יחד עם טכנולוגיות מגוונות, החשיבה הממוקדת על התוצאה והמטרה הסופית כיצד יבוא לביטוי מופעו של האור? והניסיון לשלוט במשהו שהוא כמעט בלטי נשלט.
לאחר תקופה לא קצרה בה עבדתי אין ספור שעות על ביטוי רעיוני של גופי תאורה, התחלתי לייצר בעבודת יד ובעזרת התעשייה גופי תאורה כדי לצלם ולערוך אותם לתוך קטלוג, התהליך המייסר לימד אותי על הקשר שבין התעשייה בארץ לבין המעצבים ועל הדרך שצריך לעשות במציאות התעשייתית של ישראל מהרעיון עד למוצר המוגמר .
לאחר שצילמתי את הגופים לתוך קטלוג, התחלתי להסתובב ברגל בניסיון לשווק את הרעיונות שלי לעוסקים בתחום, לשמחתי אחת הסוחרות בדרום ת"א ראתה את התמונות ואמרה לי ,"אין לך מה לחפש כאן… יש איזו חנות בבני ברק ברחוב הלח"י, לך לשם". באופן אקראי וללא תכנון לקחתי את הרכב ונסעתי, מתברר ליאיר דורם, ללא קביעת פגישה נכנסתי למקום שם פגשתי את נוי סבן, הצגתי בפניו את הקטלוג ואחרי מספר דקות מצאתי את עצמי מדבר עם שייקה אברהמי (מבעלי החברה). הדברים התגלגלו מהר מאוד, הכימיה עם שייקה הייתה מידית, הוא הבין מיד את מצבי והציע תמיכה על מנת לקדם מספר רעיונות שהיו בגדר אב טיפוס. לאחר תקופה הצגנו ביאיר דורם את גופי התאורה שלי, תוך כדי שיתוף הפעולה, יועצי התאורה של יאיר דורם כיוונו אותי לצרכים של השוק הישראלי ולדרכי החשיבה של האדריכלים והמעצבים השונים. במהלך הזמן גיבשתי לעצמי סגנון עיצוב שמטרתו להיות פראקטי עד כמה שניתן מבלי לוותר על יצירתיות ותחכום. בראיית העיצוב שלי מינימליזם הוא שם המשחק, כיצד להשיג מבנה תלת מימדי מסקרן בכמה שפחות מהלכים, הדוגמה הכי טובה לכך מבחינתי היא גוף התאורה שעיצבתי בשם דאבל באבל, כדור זכוכית ומשחק שונה עם כבל החשמל הניבו תוצאה פשוטה ומעניינת.
במהלך השנים הקשר עם התעשייה התגבר, ייצרתי קשרים תעשייתיים בכל תחום טכנולוגי שקיים בארץ: אקסטרוזיה לפרופילי אלומיניום, חיתוך לייזר, כיפוף/ערגול ממוחשב, חיתוך במים, ניפוח זכוכית, ריתוך נירוסטה, הלחמות פליז, צפויים וצבע, פרספקס ויריעות פלסטיק שונות, עיבוד שבבי מתקדם, לחצנות פח, כבישה, תפירה ועוד…
בשנה האחרונה הקמתי ביחד עם חברת יאיר דורם סטודיו לעיצוב וייצור גופי תאורה, כיום בשילוב עם התעשייה אנחנו יכולים לתת מענה בייצור ועיצוב של גופים לכל מטרה ולכול בקשה של לקוח פרטי או פרויקט אדריכלי.

הטיפ שלי לתאורה מעוצבת:

חשבו היטב עבור איזו מטרה אתם צריכים את האור באמת, באיזה שעות במהלך היממה, מה הם ההבדלים בכמות האור בין חורף לקיץ באזור מגוריכם, אופי הפעילות המשפחתית בשעות הערב והבוקר, במיקום התאורה שימו לב להשתקפויות על חומרים מחזירי אור בתוך הבית (חלונות זכוכית, טלוויזיה, שולחן זכוכית…) והכי חשוב איזו אוירה אתם מחפשים בחלל בו אתם שוהים, השאלות הנכונות מובילות להארה.

לתיאום פגישה מול יועץ תאורה מקצועי ניתן להשאיר פרטים ונציגנו יחזרו אליכם:

מחפשים תאורה לבית?לחצו כאן לקבלת ייעוץ תאורה ללא עלות
תפריט ראשי