English
072-3385491
יאיר דורם
בלוג יאיר דורם

בומביקס מורי. מסעדה יפהפיה עם סיפור נוגה.

עיצוב בר בעזרת גופי תאורה של יאיר דורם

12/03/17

סיפור הקמתה של בומביקס מורי. מסעדה מיוחדת במינה, בעיצובו של האדריכל ינאי פרישר גוטמן.

בומביקס מורי, היא מסעדה הממוקמת בקריית אונו, בעיצוב מרהיב ויוצא דופן. למשימת העיצוב, גייסה מייסדת המסעדה, שירה צפריר ז"ל, את האדריכל ינאי פרישר גוטמן. הקונספט שנבחר למסעדה הוא 'מסע בדרך המשי', ותפקיד העיצוב היה להחמיא ולהשלים את החוויה הקולינרית של הסועדים בה.

_DSC4619_copy (Large)

"הכניסה למסעדה היא מחוץ לקניון, והמשימה העיקרית הייתה לבדל אותה מהלוקיישן בה היא נמצאת, ולייצר בה תחושה של עולם אחר" מספר ינאי.
המסעדה המתפרסת על כ-380 מ"ר, בעלת מבנה עגול ומורכב, אשר הכתיב את התכנון כולו, תוך שימת דגש על עיצוב פרקטי, אקוסטיקה, בטיחות, ובחירת חומרים עמידים הניתנים לניקוי.
בבומביקס מורי, נעשה שימוש בחומרים הייחודיים למדינות המזרח, המקנים תחושה של יער אסייתי נושם, ובאלמנטים שיוצרו בסין ועוצבו במיוחד עבורה מחומרים אותנטיים. כל חומר או אלמנט נבחר בקפידה, על מנת ליצור הרמוניה ותחושה של מסע בין התרבויות השונות והעולמות מהם מגיעה ההשראה למסעדה.

_DSC4590_copy (Large)

"התחברנו לדימוי של פרפר טוואי המשי" מספר ינאי, "כפי שגולם הפרפר בנוי משכבות, כך שאפנו לייצר משחק של שכבות ע"י שימוש בחומרים, בטקסטורות, בצמחייה וכדומה" הקיר המרכזי במסעדה, הממוקם מאחורי האזור המוגבה של הבר, כוסה כולו בצמחייה, ואילו שאר החומרים שנבחרו, 'שקטים' יותר: פח מושחר, רצפת במבוק משוחזר ומוטות במבוק המחפים את הבר. כל זה, כדי לתת לקיר הצמחייה את תשומת הלב המגיעה לו. גם בתאורת הקיר הושקעו מחשבה רבה ותקציב נכבד. מעל הצמחייה הותקנו ספוטים ייחודיים של מותג התאורה Oktalite, אשר מספקים אלומה מיוחדת, המדמה בצורה יוצאת דופן את קרני השמש ותורמת לשמירה על חיי הצמחייה ועל התפתחותה התקינה. המערכת מדומרת ומתוכננת כך שבשעות פעילות המסעדה, תספק אור עמום ונעים, ואילו כשהמסעדה סגורה, היא תספק אור חזק ואופטימלי עבור הצמחייה.

_DSC4628_copy (Large)

בנוסף למערכת התאורה המתקדמת של קיר הצמחייה, כל תאורת הפרויקט נבחרה בקפידה על ידי יועץ ומתכנן התאורה מטעם יאיר דורם, אלידע בומש, ומוקמה כך שתבליט, תחמיא ותעצים את עיצוב הפנים היפהפה של המסעדה. אלידע משתף: "התאורה שתכננו וסיפקנו לפרויקט היא בעיקרה תאורה טכנית, אך היא מילאה תפקיד חשוב בעיצובה המרהיב של המסעדה" ומוסיף "העבודה נעשתה בצורה מדויקת להפליא, תכנון התאורה בפרויקט היה מאוד מאתגר מחד גיסא, ומספק מאידך. כיף לעבוד עם אנשים מוכשרים ולהיות חלק מפרויקט מיוחד שכזה". הפרויקט כולו ארך כשנה משלב התכנון ועד לסיום עיצוב המסעדה, כאשר כל העשייה נעשתה בצל מחלתה של שירה, שלא זכתה לראות את המסעדה נפתחת, ולקצור את פירות הצלחתה.
"כל התהליך היה מרתק ועוצמתי, וזה מאוד מרגש להיות חלק מהגשמת יצירתה האחרונה של שירה"

d7231da5c06a73977b79e3bbd85d8a73

צילום: גדעון לוין

יועץ ומתכנן תאורה מטעם יאיר דורם: אלידע בומש
מסגרות: סימטריקס
פיסול משרבייה: טל מן
קיר צמחייה: גרין וול
בר ובמה: קנה קש
ניהול פרויקט: גיא עזרן
תכנון מטבח: ג'קי דבח
קבלן: יניב כהן
אודיו – וידאו: n.s.t sound & media
דקורציה ואביזרים: פלורליס
כלים סניטריים וחיפויים: בוטיק קרמיק
מנהלת הפרויקט במשרד: גל צידון תומס

לתיאום פגישה מול יועץ תאורה מקצועי ניתן להשאיר פרטים ונציגנו יחזרו אליכם:

מחפשים תאורה לבית?לחצו כאן לקבלת ייעוץ תאורה ללא עלות
תפריט ראשי